16 Mart 2010 Salı

ah azizA vah azizA

Onlar bilmiyor ama, ben öğreneli çok uzun yıllar oldu.Kadınların ne aradığına, ne istediğine, ne tarz erkekleri beğendiğine dair okadar yazıldı çizildiki... Kadınlar kendilerini güldüren erkekleri beğenir, sever dediler.Kadınlar ciddi adamları sever dediler. Bu zıtlık yüzünden nice hemcinsim sevgili yapmak uğruna kişiliklerini kaybetti.Dur! Uzatmıyorum sırrı açıklıyorum.
Kadınlar sadece kendini eğlendiren erkekleri sever.Eğlenceli insanları severler.Kendileri sürekli buhran ve bunalımda olduklarından dolayı, nerede dünyanın derdini, sıkıntısını unutuyorlarsa orada durmak isterler.Sırf bu yüzden bir çok ayrılığın açıklaması ' beni çok sıkıyordu, boğuyordu' olur.
Onun hayatını eğlenceli kıldığın sürece başka birşey istemez.Eğlenceden kasıt güldürmek midir ?Bütün çabalar, kadınları eğlendirmek içindir.Cem Yılmaz kadar komik olmayı istemek, çok zengin olup onu Paris'e kahvaltıya götürmek istemek, helikopterin arkasına afişle ' seni seviyorum Elizabeth' yazdırmak... Hepsinin temeli eğlendirmektir.Eğer eğlendiriyorsan yanındadır.Çok zenginsen ( tabi öküz olmamak kaydıyla ) eğlendirirsin.Yatakta çok iyiysen eğlendirirsin.Kısacası ona yaşamın sıkıntılarını, acılarını unutturduğun sürece seninledir.Bazen öyle bir hal alırki, sevgilini aldatıp onunla olsan bile koymaz ona, umursamaz. Tapar sana, güç sendedir.Kendisini aldatmana da delirir.Çok bencilce ve hazmeder.Çünkü dünyası artık sensindir.Artık kendi yolundan çıkmıştır senin yoluna girmiştir.Kendi yolunda olmadığı için, sen onu bıraktığında bilmediği bir yolda savrulacaktır.Bu yüzden ne yaparsan yap, yanında olacaktır.
Tabi çok saygı duyduğumuz düzgün ilişkiler yok mu? Var. Onlar kendilerini çok şanslı hissedip, istisnayız biz diyebilirler.Haklıdırlar.Çıkar boyutu girdimi işin içine ozaman çok daha vahim...
Erkeklere sürekli yaftalamalar yapan kadın, bir anda karaktersizlik abidesi olacaktır.Yalnız etrafa idealist, parmakla gösterilen imajını da çizecektir.Öyle burnu havadadır he, çok aşıktır her verdiğinde, çok seviyodur mutlaka yoksa öpmez bile. ' Hiçbir zaman yapmam ' diye bağıran asalet kuşu, bir anda anal sex müptelası olacaktır. Çünkü birkere o yola girmiştir geri dönüşü yoktur. Her zaman kadın yönetir derler, kadın isterse olur derler öyle birşey yok silin kafanızdan.Hani benden yüksek maaşı, mevkisi olsun da demiyor artık kadın. sene önce 28 yaşında grup şirketler genel müdürü bir sevgilim vardı. Toplantılarda selvi boyu, narin fiziğiyle bunlara zıt olarak onu asan bunu kesen kadına o dakika aşık olmamak elde değil. Fakat başbaşa kaldığında, o hastalıklı aşkı, sorunlu ve bir okadar saplantılı konuşmaları, paranoya çukuruna daldırılmış cümleleri söylediği anda, resmen burdan kaç oluyorsun.Çünkü sabah terör estiren o Kembırıç mezunu kadın, resmen başka biri oluyor.Bu aşk mı ? çıkar mı ?
Bu aşktan ziyade çıkar, aslında kedisi aşk olarak biliyor ama çıkar.Tüm aşkların özü çıkar.Aşık olma, hayranlıktan gelir.Sende olmayan birşeyi onda bulduğunda olandır. Onda olmayan birşey, çok iyi bir biçimde vardı bende. Hayır hayır ilk aklınıza gelen şey değil, aslında o da, o değil.Eğlenceydi bu...Keyifli vakit geçirmeydi, stressiz, düşünmeden yalnızlığını düşünmeden paylaştığı zamanlardı.Tamam kendi PR'ımı çok yaptım yalnız, burada söylemek istediğim cidden mevki makamın eğitimin önemi yok, bunların artıları var. Erkeklerin eğlenilecek kadın, evlenilecek kadın kavramı var da, kadınların yok mu ?
Kadınlar hep ya yakışıklı sevgilim olsun, ya da hayvan gibi birşey olsun der.O yüzden erkekler der ne öküzlerin yanında ne kızlar var diye. Kadın eğlenecekse en dadayiğit delikanlısını seçer. One Night bir eğlence değil, sevgilisi olmasını istiyordur. 3 senede olsa, çapkın olsun, her zaman daha iyisini istesin, tek koluyla duvardan duvara atsın beni, kültürü önemli değil, kendine yetsin parası, benim için adam dövsün bende ay aşkımm diye ayılıp bayılayım vs.. Sert olsun diye geçiştirilir tabi ama özünde bunlar yatar. Ya evleneceği zaman?
Entellektüellik seviyesi çok yüksek olmalı birkere, kendi evi dışında bir adet yazlığı, kendi arabası dışında hanımına aldığı araba olmalı. Gittiği yerlerde tanınan biri olmalı, insanların gıpta ettiği biri olmalı.Doktor olmalı, avukat olmalı, mutlaka üst düzey bir yönetici olmalı. Tatillerde yurt dışına gidilmeli, uçak yoksa Uludağ'da şöminede şarap içilmeli... Dur dur aklına hemen Tamer Karadağlı'nın orta yaşlı, kır saçlı zengin erkek imajı geldi değil mi ?
Hayır bunlar olduktan sonra kadın derki, bana pısırık olsun, sert mi? iktidarsız bile olabilir. gözlüklü, göbekli, sürekli terleyen, kel hiç farketmez.Her kadına bakmasın. Çapkın olmasın, erkeğim diye böbürlenmesin öyle, ben nedersem o olacak, sadece misyoner pozisyonda sevişiriz, öyle başka şeylere gerek yok. Sabah kahvaltıyı hazırlasın, her akşam çiçek getirsin, birisi laf attığında dövmek ne kelime, tatlı dille güzel yollarla çözmeye çalışabilir. Kısacası ne istediğini bilmemezlik, eğlenilecek ve eylenilecek erkek seçeneklerinde yine orta da.
Kısacası kadınları kendine bağlamaya çalışan erkekler, yanlışları kendilerini çok iyi göstererek yapıyor.Kadınlarsa her zaman, yanlış yaptım, yanlış yaptım diyor. Kadınlar hep yanlış yapıyorsa, kendinizi doğru gösterme çabası neden?

Çok kırobır bir kayıt olsa da, yeterince durumu özetleyen bir dinleti , Buradan girip dinlemenizde fayda var.


1 yorum:

  1. kadınların kendilerini eğlendiren erkekleri tercih ettikleri tespitine katılmakla beraber, aşkı tanımlamana katılmıyorum..hayralıktan ya da kendinde olmayanı görmekten çok daha başka bir "şey" bu..ben de açıklayamıyorum..açıklayamayınca adı aşk oluyor sanırım..öyle işte..

    YanıtlaSil